DepartmentCivil and Environmental Engineering Dica
Italian versionEnglish versionHomeSearchMapPeople University of Trento
up

 

right arrow DICA  right arrow Environmental engineering  right arrow Enrolled students

Enrolled students
Page last updated: 26/05/2008

index

A.Y. 2006-2007
A.Y. 2005-2006
A.Y. 2004-2005

A.Y. 2003-2004
A.Y. 2002-2003

 
 
A.Y. 2006-2007 go to indexgo upgo down
XVIII Cycle (additional 5th year)
Alfonso VITTI Geodesy and Survey Benciolini
XIX Cycle (additional 4th year)
Dawa DORJE Urban planning Diamantini
XX Cycle (enrolled 3rd year)
Elena BERTE' Urban planning Zanon
Marta CASTAGNA Hch Bellin
Michela CHIOGNA Building design Frattari
Elisa FERRARESE Sanitary engineering Andreottola
Stefano MIORI Hydraulics Tubino
Nicola RECCHIA Hydraulics Armanini
Devendra Prakash SAROJ Sanitary engineering Andreottola
Rocco SCOLOZZI Urban planning Diamantini
Luca ZANONI Hydraulics Tubino
XXI Cycle (enrolled 2nd year)
Matteo DALL'AMICO Hydraulics Rigon
Angela FERRARI Hydraulics Toro, Armanini
Rossella LUCHI Hydraulics Tubino, Zolezzi
Alessandra MARZADRI Hydrology Bellin
Cristina MATTIUCCI Building design Diamantini
Simonetta RUBOL Hch Bellin
Marco VIAN Sanitary engineering Ziglio
Ramona DINU Thermophysics Baggio
XXII Cycle (enrolled 1st year)
Francesco ORSI S.C. 2 Diamantini
Corrado PELLACHINI S.C. 1 Tubino
Marco RANZATO S.C. 2 Lamanna
Emanuela SCHIR S.C. 2 Lamanna
Daniele VETTORATO S.C. 2 Diamantini
Mauricio Hector ZAMBRANO S.C. 1 Bellin
A.Y. 2005-2006 go to indexgo upgo down
XVIII Cycle (additional 4th year)
Alfonso VITTI Geodesy and Survey Benciolini
XIX Cycle (enrolled 3rd year)
Marco BARATIERI Engineering thermodynamics Baggio
Oscar CAINELLI Hydrology and ch Bellin
Cristobal CASTRO CRUZ Applied mathematics Toro
Dawa DORJE Urban planning Diamantini
Stefano ENDRIZZI Hch Rigon
Silvia SIMONI Hch Rigon
Diana Mariana COCARTA Sanitary engineering Ragazzi
XX Cycle (enrolled 2nd year)
Elena BERTE' Urban planning Zanon
Marta CASTAGNA Hch Bellin
Michela CHIOGNA Building design Frattari
Elisa FERRARESE Sanitary engineering Andreottola
Stefano MIORI Hydraulics Tubino
Nicola RECCHIA Hydraulics Armanini
Devendra Prakash SAROJ Sanitary engineering Andreottola
Rocco SCOLOZZI Urban planning Diamantini
Luca ZANONI Hydraulics Tubino
Laura LAZAR Sanitary engineering

Ragazzi

XXI Cycle (enrolled 2nd year)
Matteo DALL'AMICO Hydraulics Rigon
Angela FERRARI Hydraulics Toro, Tubino
Rossella LUCHI Hydraulics Tubino, Zolezzi
Alessandra MARZADRI Hydrology and ch Bellin
Cristina MATTIUCCI Building design Lamanna
Simonetta RUBOL Hch Bellin
Marco VIAN Sanitary engineering Ziglio
A.Y. 2004-2005 go to indexgo upgo down
XVII Cycle
Martina FERRAI Se (Ziglio) Additional 4th y.
Dorotea PEEVA Ap (Zardi) Additional 4th y.
Reza ENTEZAROLMAHDI H (Rigon) Additional 4th y.
XVIII Cycle
Marco BEZZI Fep (Cantiani) Enrolled 3° y.
Claudio DALRI’ H (Armanini) Enrolled 3° y.
Paolo GRISENTI Hch (Bertola) Enrolled 3° y.
Stefano SERAFIN Ap (Zardi) Enrolled 3° y.
Nonjabulo SIBISI Se (Ragazzi) Enrolled 3° y.
Ilaria TODESCHINI H (Tubino) Enrolled 3° y.
Alfonso VITTI Gs (Benciolini) Enrolled 3° y.
Elena Cristina RADA Se (Ragazzi) Enrolled 3° y.
XIX Cycle
Marco BARATIERI Et (Baggio) Enrolled 2° y.
Oscar CAINELLI Hch (Bellin) Enrolled 2° y.
Cristobal CASTRO CRUZ Am (Toro) Enrolled 2° y.
Dawa DORJE Urp (Diamantini) Enrolled 2° y.
Stefano ENDRIZZI Hch (Rigon) Enrolled 2° y.
Silvia SIMONI Hch (Rigon) Enrolled 2° y.
Diana Mariana COCARTA Se (Ragazzi) Enrolled 2° y.
XX Cycle
Elena BERTE' Urp (Zanon) Enrolled 1° y.
Marta CASTAGNA Hch (Bellin) Enrolled 1° y.
Michela CHIOGNA Bd (Frattari) Enrolled 1° y.
Elisa FERRARESE Se (Andreottola) Enrolled 1° y.
Stefano MIORI H (Tubino) Enrolled 1° y.
Nicola RECCHIA H (Armanini) Enrolled 1° y.
Devendra Prakash SAROJ Se (Andreottola) Enrolled 1° y.
Rocco SCOLOZZI Urp (Diamantini) Enrolled 1° y.
Luca ZANONI H (Tubino) Enrolled 1° y.
Laura LAZAR Se (Ragazzi) Enrolled 1° y.
A.Y. 2003-2004 go to indexgo upgo down
XVII Cycle
Alessio BERTÒ Ap (Zardi) Enrolled 3° y.
Stefano DE TONI H (Scotton) Enrolled 3° y.
Martina FERRAI Se (Ziglio) Enrolled 3° y.
Maurizio LUTTEROTTI H (Armanini) Enrolled 3° y.
Dorotea PEEVA Ap (Zardi) Enrolled 3° y.
Reza ENTEZAROLMAHDI H (Rosatti) Enrolled 3° y.
Manh VU VAN Se (Andreottola) Enrolled 3° y.
XVIII Cycle
Marco BEZZI Fep (Cantiani) Enrolled 2° y.
Claudio DALRI’ H (Armanini) Enrolled 2° y.
Paolo GRISENTI Hch (Bertola) Enrolled 2° y.
Stefano SERAFIN Ap (Zardi) Enrolled 2° y.
Nonjabulo SIBISI Se (Ragazzi) Enrolled 2° y.
Ilaria TODESCHINI H (Tubino) Enrolled 2° y.
Alfonso VITTI Gs (Benciolini) Enrolled 2° y.
Elena Cristina RADA Se (Ragazzi) Enrolled 2° y.
XIX Cycle
Marco BARATIERI Et (Baggio) Enrolled 1° y.
Oscar CAINELLI Hch (Bellin) Enrolled 1° y.
Cristobal CASTRO CRUZ Am (Toro) Enrolled 1° y.
Dawa DORJE Urp (Diamantini) Enrolled 1° y.
Stefano ENDRIZZI Hch (Rigon) Enrolled 1° y.
Silvia SIMONI Hch (Rigon) Enrolled 1° y.
Diana Mariana COCARTA Se (Ragazzi) Enrolled 1° y.
 
A.Y. 2002-2003 go to indexgo upgo down
XVI Cycle
Gianluca ANTONACCI H (Tubino) Enrolled 3° y.
Giacomo BERTOLDI Hch (Rigon) Enrolled 3° y.
Walter BERTOLDI H (Tubino) Enrolled 3° y.
Bruno MAJONE Hch (Bellin) Enrolled 3° y.
XVII Cycle
Alessio BERTÒ Ap (Zardi) Enrolled 2° y.
Stefano DE TONI H (Scotton) Enrolled 2° y.
Martina FERRAI Se (Ziglio) Enrolled 2° y.
Maurizio LUTTEROTTI H (Armanini) Enrolled 2° y.
Dorotea PEEVA Ap (Zardi) Enrolled 2° y.
Reza ENTEZAROLMAHDI H (Rosatti) Enrolled 2° y.
Manh VU VAN Se (Andreottola) Enrolled 2° y.
XVIII Cycle
Marco BEZZI Fep (Cantiani) Enrolled 1° y.
Claudio DALRI’ H (Armanini) Enrolled 1° y.
Paolo GRISENTI Hch (Bertola) Enrolled 1° y.
Stefano SERAFIN Ap (Zardi) Enrolled 1° y.
Nonjabulo SIBISI Se (Ragazzi) Enrolled 1° y.
Ilaria TODESCHINI H (Tubino) Enrolled 1° y.
Alfonso VITTI Gs (Benciolini) Enrolled 1° y.